Legyen szó HŰTŐMÁGNESRŐL, KITŰZŐRŐL, vagy SÖRNYITÓRÓL, azonos méretük miatt (44 mm) bármelyik elkészíthető, a kitelepüléseken akár kész termékként megtalálható, vagy azonnal elkészíthető, megvásárolató.
ÁRUK EGYSÉGESEN:
1 db – 900 Ft
bármely összeállításban:
3 db – 2400 Ft
A teljes DUNAÚJVÁROS kollekció:
SORSZÁM
ELŐNÉZETI KÉP
LEÍRÁS
1.
A 2019-ben elkészült panoráma kilátó a felső sétányon. Tervezője: Szloszjár György.
Látkép –Dunaújváros főtere, a Dózsa György út és a Vasmű út kereszteződésében, háttérben az Október 23. tér..
3.
Látkép –Dunaújváros óvárosának templomai, a Rácdomb, háttérben a Szalki-sziget, Felső-öböl (szabadstrand) és a Kikötő-öböl északi csücske a Horgásztanyával.
4.
Látkép –Városháza tér, és az Vasmű út panelházai a Római városrész irányában.
5.
Látkép – Vasmű út.
6.
Látkép – Krisztus király templom az Aranyvölgyi út és a Szórád Márton út között.
7.
Látkép – Kikötő az eredetileg parancsnoki épülettel, mely később a Vörös Október Ruhagyárnak adott otthont és a gabonasiló.
8.
Látkép – Dunaújváros belvárosa, háttérben a Dunai Vasmű.
9.
Látkép – Madártávlatból a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza és a mögötte található Petőfi liget.
Látkép –Duna-parti zöldövezet, ami egyben a város védműve is, itt kapott helyet a partrendezést követően a Dunaújvárosi Acélszobrász Alkotótelep Szoborparkja is.
Látkép – Krisztus király templom és a Szórád Márton út.
20.
Látkép – Békeváros részlete a Március 15. térrel.
21.
Városháza tér, és az egykori pártház, melyben most az Intercisa Múzeum található. Itt állt Kiss István Lenin szobra 1970-től 1990-ig a róla elnevezett főtéren.
Szentháromság szobor, id. Havranek Antal kőfaragó mester 1891-ben elkészült alkotása, eredeti helye a Szentháromság tér volt. A tervek szerint a szobor restaurálását követően visszakerülhet a megújult, rehabilitált egykori főtérre.
Somogyi József 1958-as világkiállítást is megjárt díjazott alkotása, a Martinász. 1960-ban avatták fel. Dunaújváros emblematikus jelképe, korábbi címerének egyik eleme is egyben.
Varga Imre: Bartók és Kodály című szoborcsoportja. Bartók Béla 100. születésnapjára készült, és a két alak csak itt Dunaújvárosban található meg így együtt. Külön-külön több helyen is láthatóak.
Az 1953-es év utolsó napján átadott Bartók Béla Kultúrotthon üvegkupolájának színes ólomüveg díszítése, mely a János vitéz történetét, szereplőit jeleníti meg. Z. Gács György keze munkáját dícséri, 1955-ben lett kész a teljes kompozíció.
A dunapentelei Mondbach kúriában működő gőzmalom. Kis kihagyásokkal, egészen 1994-ig változatlan funkciókkal, malomként üzemelt. A 2024-es felújítást követően kulturális centrumként működik.
Online vásárlás esetén kérjük a rendelesdunaujvarosmesel.hu email címen keressenek.
A fenti Dunaújváros kollekción kívül rövid határidővel vállaljuk magánszemélyek, intézmények, cégek, vállalkozások reklám céljára is felhasználható emléktárgyainak elkészítését.
További egyedi árajánlatért keressen minket bizalommal!