Helló Dunaújváros! – Vol. 3.

Zenészek, együttesek, énekesek, és énekesnők Dunaújvárosból, nem csak dunaújvárosiaknak… Itt a Helló Dunaújváros 3. Kezdődjön a nyár egy kis hazai zenei válogatással.

Aranyakkord
“Kiss Tibi és Vastag Gábor hobbi projektje, olyan „maradék” dalok gyűjteménye, amiket kiköpött magából a kanapé, de még nem fértek be sehova. Egy dalspájz.” Hát ebbe a spájzba azt hiszem örömmel megyünk be, lehetőleg minél több alkalommal. – Otthon lenni valahol

Névtelen Utca
Könnyed alternatív rockzene, remek képi világ, naná, hogy városunkról. – Ketten a világ ellen

Mocskos Márka
Szóljon a vaker, pörögjön a nyelvünk, induljon a rap. – Rezgésszint

BeatKOHO
Bemutatni már nem nagyon kell őket, hazai könnyűzenei élet számunkra talán legkedvesebb hip-hop zenekara. Induljon hát a közös olvasztás… – Hol a vége?

Raul, Ábrahám és az AK26
Láthatóan remekül működik Raul és Ábrahám közös projektje, ennek a sorozatnak egyik remek eleme is erről tanúskodik, illetve a most kiválasztott dalban az AK26 rap duó tagjai is szerepelnek. – Előre

Nemazalány, Lil G, és Erdős Viola
Igazi girlpower az X-faktorból (is) ismert Erdős Violával, aki bár bejutott az élő műsorba, kiesése után sem hagyott fel az énekléssel. – Ezért Írom Ezt A Dalt…

Frenk
“Frenk nem tartja kizártnak, hogy első emléke önmagáról az, amikor három évesen elhatározta, rock’n’roll zenész lesz.
(…)
“Tudom, hol a helyem a magyar könnyűzenében. Sehol. Sem a popban, sem az undergroundban. Egy külön űrben van a helyem, amit vagy megtalálnak az emberek, és azonosulnak vele, vagy nem. Mert besorolni nem lehet”- foglalta össze saját produkcióját Frenk. “ – írja egy 2007-es cikk. Azóta persze remélem megtalálta önmagát, illetve zenésztársait, akikkel mostanában újra színpadon van NAGY-NAGY örömünkre. Ameddig ilyen dalok születnek, mint a soron következő, addig biztosan nem kell aggódnunk, nagyon jó helyen van. Szóljon egy dal a januárban megjelent ötödik Frenk lemezről, a Magyar pszicho albumról – Egyedül az állomáson

A Kutya Vacsorája
Hogy mi mindent adott nekünk a Quimby, azt azt hiszem nem kell ragozni. A Kutya Vacsorája viszont a műfajt tekintve kicsit szerteágazóbb összképet mutat ha meghallgatjuk például a legújabb albumukat, melynek címe: A szerelem hétszer.

Szekeres András
Junkies énekese szólóban, és kicsit más zenei világba csöppenve is megmutatja alkalomadtán magát. Ok nincs a panaszra, pedig már hány év eltelt az egykori Tennessee vagy Onix zenekar óta….
Június 9-én pedig ne felejtsük, landol az új Szekeres album! Én speciel már várom. Addig itt van nekünk a – Túlon innen

Jolly Jackers
Európában turnéznak, nagyon sok helyre viszik az ír kocsmazenét, sikerük töretlen. Áprilisban pedig új lemezük jelent meg, aki lemaradt volna, itt belehallgathat az Out of the blue albumba. Sok sikert lányok, fiúk! – Whiskey

Koszi Janka
Üde színfolt Koszi Janka a magyar zenei életben, kár is minden pozitív jelzőt ide kiírni, meghallgatod, és ha vége, újból meghallgatod. Fülbemászó dallamok, egy egészen friss nyári dal. – Ez nem illúzió

Horváth Tamás
Sikert sikerre halmoz, mindeközben ontja magából a zenéket. Mostani válogatásomba mégis az Eurovíziós Dalfesztivál válogatóját is megjárt dalát választottam. Azért, mert nem ő képviselte hazánkat, kár is keseregni, lesz még nemzetközi színpad, ahol énekelni fog a publikumnak, ebben biztos vagyok. Helyezéstől, minden értékeléstől függetlenül remek szám lett, de ez csak az én szerény véleményem. – Meggyfa

Band In The Pit
Igazi zenei csemege a lista végén. Psychedelic rock jeles képviselői kicsiny kis városunkban, és a nagyvilágban. Önmaguk elmondása szerint ,ha az egyes zenei stílusok városok egy térképen, akkor a ma már dob-basszus-gitár felállásban játszó Band In The Pit a városokat összekötő végtelen országút mellett álló motel. Bárki bármit mond, nekem bejön ez a zenei irányzat is, alkalmanként kifejezetten jó hallgatni őket. Igazi zenei csemege.

Helló Dunaújváros Vol.3. – youtube zenei lista

Dunaujvaros