Farkas József


Nevelők Lapja – 1951. november 18.

FARKAS JÓZSEF

Sztálinváros első  iskolájának igazgatója munkájáról, életéről a következőket mondja:
Székesfehérváron a dolgozók tanítóképzőjében szereztem oklevelemet és 1949-ben Pusztaszabolcson kezdtem el pedagógiai pályámat. Az úttörőcsapat vezetője lettem s úgy vélem, az úttörők között végzett munkámért ért az a kitüntetés, hogy szeptemberben Sztálinváros általános iskolájának igazgatója lettem. Rendkívül szép és érdekes feladat Sztálinvárosban tanítani.

Sztálinváros általános iskolájának 26 esztendős igazgatója

Iskolánk együtt növekszik, fejlődik a várossal: jelenleg 230 tanulónk van, a létszám azonban naponta növekszik, van olyan nap, hogy 10 új tanuló is érkezik iskolánkba.
Pusztaszabolcsi és sztálinvárosi működésem idején egyaránt azt tapasztaltam, a fegyelemre nevelés érdekében igen fontos, hogy a nevelő együtt éljen a gyerekekkel, sportoljon, játsszék velük. Pusztaszabolcsban én magam is beálltam a futballozók közé. A csapatot úgy szerveztük meg, hogy csak a legjobb tanulók vehettek részt a játékban. Megtörtént, hogy a legjobb labdarúgó hosszú ideig nem játszhatott, mivel rosszul tanult. Rövidesen közepes tanuló lett. Sztálinvárosban elsősorban az úttörőcsapat jó megszervezésére helyeztem a súlyt. S valóban, az úttörök legjobbjai nagy segítségemre vannak a fegyelem megszilárdításában.

Sztálinvárosi üzenet

Dunaujvaros
Az oldal HTTP-sütiket használ a jobb működésért. View more
Cookies settings
Rendben
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

http://dunaujvarosmesel.hu

Melyek azok a személyes adatok, amiket gyűjtünk és milyen céllal gyűjtjük ezeket

Hozzászólások

Hozzászólás beküldésekor a hozzászólási űrlapban megadottakon kívül begyűjtésre kerül a hozzászóló IP címe és a böngészőazonosító karakterlánc a kéretlen tartalmak kiszűrése céljából. A weboldal külső, DISQUS hozzászólás rendszert használja.

Más honlapokról származó beágyazott tartalmak

A honlapon elérhető bejegyzések külső forrásból származó beágyazott tartalmakat (pl. videók, képek, cikkek stb.) használhatnak. A külső forrásból származó beágyazott tartalmak pontosan úgy viselkednek, mintha meglátogattunk volna egy másik honlapot. Ezek a webhelyek lehetséges, hogy adatot gyűjtenek a látogatókról, sütiket vagy harmadik féltől származó követőkódot használnak, figyelik a beágyazott tartalommal kapcsolatos felhasználói viselkedést, ha rendelkezünk felhasználói fiókkal és be vagyunk jelentkezve az oldalra.

Felhasználói adatok

Felhasználói személyes adatokat az oldal nem gyűjt. A külső hozzászólás rendszerben pedig a felhasználó saját maga rendelkezik a megadott információkkal. Erről a szolgáltatásról bővebben:

https://disqus.com/

A látogatók által beküldött hozzászólásokat automatikus spamszűrő szolgáltatás ellenőrizheti. Ha hozzászólunk, a hozzászólás és annak metaadatai nem meghatározható ideig a rendszerben maradnak. Ennek célja, hogy az összes ezt követő bármely hozzászólás általunk megismertté és jóváhagyottá váljon, azaz ne kerüljön fel a moderálandó hozzászólások listájára.

Kapcsolati adatok

Az oldallal kapcsolatosan az Impresszum oldalon tehetnek fel kérdéseket egy tetszőleges névvel, és egy email címmel, amennyiben választ is kérnek. Ezeket az adatokat a rendszer nem tárolja, csak továbbítja.

Save settings
Cookies settings