Tudod? Tudtad?

Vajon hányféle módon lehet kifejezni tiszteletünket a városépítők felé? Nos leginkább az a legnagyobb elismerés, ha nem felejtjük el őket, időnként fel-felidézzük a városépítés hőskorát, különösen a mai napon, hiszen 70 évvel ezelőtt kezdődött az a mérhetetlen munka, aminek az eredménye mai városunk. 70 év alatt nagyon sok minden változott, és hol vannak már az oly sokat emlegetett kukoricatáblák, és a bokáig-, térdig érő sártengerek, melyek helyén ma épületek, utcák, terek találhatóak.


Május 1. utca – városunk első elkészült utcája

A kerek 70 éves évfordulón idézzük fel, vajon emlékszünk-e az elmúlt 70 év fontosabb pillanataira. Tudod? Tudtad? Nem baj ha nem, a válaszokat sokszor nem a történelemkönyvekben kell keresni, de minden válasz megtalálható, akár itt a várostörténeti oldalon is. Hiszen pont ezért van…..

DUNAÚJVÁROS VÁROSTÖRTÉNETI KVÍZ I.

 

Dunaujvaros