Zene világnapjára – Amikor még…


Dunaújvárosi Vegyeskar – kép forrása: jakd.hu

Zene világnapja alkalmából legtöbb helyen összegyűlnek a zenekarok, énekkarok, zenélnek, énekelnek, igazi örömünnep ez egy muzsikus számára. Rendhagyó helyen, vagy éppen rendhagyó felállásban, az elmúlt években számtalan jó kezdeményezés indult.

ZENE VILÁGNAPJÁN – EGYÜTT

2001-ben, 15 évvel ezelőtt pont ezen a napon városunk kórusai gyűltek össze az evangélikus templomban, hogy méltó módon ünnepeljék meg a zene világnapját.

Résztvevő kórusok:

Móricz Zsigmond Általános Iskola énekkara
Széchenyi István Gimnázium Vegyeskara
Viadana Kamarakórus
Dunaújvárosi Főiskola Női Kara /később Dunaújvárosi BonaVox Női Kar
Dunaújvárosi Vegyeskar
15 évvel ezelőtt így nézett ki egy zene világnapi rendezvény. Élményekkel, zenével, muzsikával EGYÜTT töltött percekkel. Azon pedig tényleg érdemes elgondolkozni, hogy most miért nincs ilyen pezsgő zenei élet városunkban…

Kurucz Gergely / castellum.do – Hogy itt is lesz-e muzsika?

Hogy a jövőben lesz-e arra nehéz válaszolni, 2001-ben pedig biztosan volt. Bakai Katalin videóarchívumának köszönhetően kicsit részesei lehetünk a koncertnek, csendüljön hát fel az Ünnepi kánon, majd a Viadana Kamarakórus ünnepi műsora

Zenei Világnapi koncert  – Evangélikus templom, Dunaújváros

közös mű: Daróci Bárdos Tamás: Ünnepi kánon

Viadana Kamarakórus műsora:
Waelrant: Hard by a fountain
Banchieri: Il Zapaione
Dowland: Come, heavy sleep
Monteverdi: A’un giro sol
Jannequin: La bataille

Dunaujvaros