4 év – válogatás az elmúlt év bejegyzéseiből

Újabb egy éven vagyunk túl, hiszen 2018. szeptember 7-én indult hivatalosan a dunaujvarosmesel.hu oldal. Nem az egyetlen ilyen fontos dátum a várostörténeti oldal történetében, mégis egy jelentős állomás, fordulópont, amiről egy kicsit minden évben megemlékezünk egy, már hagyományoknak megfelelően összeállított válogatással, visszatekintővel. Kedvencek, érdekességek egy erősen szubjektív nézőpontból. Bízom benne, hogy alkalmanként nem csak nekem mesélnek új dolgokat a “megsárgult” újságcikkek, írások, visszaemlékezések.


2021. szeptember 6. A sztálinvárosi fürdőtelep
Strandfürdő eredeti terveiről /1960


2021. október 29. Weiner Tibor
Keresztrejtvény /1976


2021. november 29. Az első magyar fényképező turista
Rosti Pálról /1913


2021. december 31. Sztálinvárosi munkások a színes üvegkupola alatt
Bartók színházunk színes kupolájáról /1955


2022. január 11. Felavatták az új szülőotthont és gyermekkórházat
Új egészségügyi intézményünkről /1958


2022. február 20. Ki Mit Tud 1965
Mokka Együttes sikerei /1965


2022. március 27. Égigérő MeseFal
Új mesefal a József Attila Könyvtárban /2022


2022. április 11. Magyar költészet napja 2022
Versek Költészet napja alkalmából /2022


2022. május 5. A Rosti Pál Fotóklub tündöklése, hanyatlása és újrakezdése
Városi fotóklubról /1980


2022. június 15. Dunaferr Sport Egyesület
Városunk labdarúgócsapatának története /2011


2022. július 1. “Város lesz, csakazértis…”
Végh Árpád Dunaújvárosról /2022


2022. augusztus 14. Motorcsónak versenyek királykategóriája Dunaújvárosban
Formula-1 versenyek városunkban /1991

A múlt fel-, és megidézésén túl persze fontos célkitűzés, hogy alkalmanként programajánlók is felkerülhessenek, vagy éppen komplett városi eseménynaptárból szemezgethessük, megtalálva esetleg a nekünk tetsző elemeket, legyen szó moziról, egy jó koncertről vagy egy kiállításról.


PROGRAMOK menüpontból kategóriánkénti bontásban is!

Hasonlóan fontos, a helyi zenekarok, előadók újdonságainak bemutatása is, legyen szó egy még nem, vagy már esetlegesen jobban befutott produkcióról. Egy kis hazai, egy kis dunaújvárosi, hogy jobban menjen a nap. A Dallam Klub virtuális fellépőinek zenei alkotásai listába és kategóriába szerkesztve:

 POP    RAP/HIP-HOP    ROCK    Teljes koncertek

Az online tér adta lehetőségeken túl szerencsére egyre több alkalommal találkozhatunk akár személyesen is, legközelebbmost szombaton,  szeptember 10-én 14 órától, a KÖNYVTÉR rendezvényen lesz kitelepülés, sok szeretettel várok, várunk minden érdeklődőt!

Dunaújváros Mesél a Könyvtéren

Ha most hétvégén nem is, akkor idén még lesz lehetőségünk túrázni, illetve hamarosan újra társasozhatunk is a József Attila Könyvtárban. Az események pontos időpontja miatt érdemes követni az oldalt, vagy a közösségi oldalakat figyelemmel kísérni, ahol ezek szintén közzé lesznek téve.

Dunaújváros Mesél

Sztálinváros

Ezen felül itt szeretném megköszönni minden kedves olvasónak, követőnek az érdeklődést, a figyelmet, véleményeket, érdeklődéseket, a visszajelzéseket, és nem utolsó sorban a felajánlott relikviákat, várostörténeti ereklyéket. 

Hogy mikor van kész egy weboldal? Soha. Ez egy folyamatos utazás időben, és az online térben archív cikkek, képek segítségével.

Reméljük, még nagyon sokáig utazhatunk együtt!


1 év – válogatás


2 év – válogatás az elmúlt év bejegyzéseiből


3 év – válogatás az elmúlt év bejegyzéseiből

Dunaujvaros