Zene világnapjára – Amikor még…


Dunaújvárosi Vegyeskar – kép forrása: jakd.hu

Zene világnapja alkalmából legtöbb helyen összegyűlnek a zenekarok, énekkarok, zenélnek, énekelnek, igazi örömünnep ez egy muzsikus számára. Rendhagyó helyen, vagy éppen rendhagyó felállásban, az elmúlt években számtalan jó kezdeményezés indult.

ZENE VILÁGNAPJÁN – EGYÜTT

2001-ben, 15 évvel ezelőtt pont ezen a napon városunk kórusai gyűltek össze az evangélikus templomban, hogy méltó módon ünnepeljék meg a zene világnapját.

Résztvevő kórusok:

Móricz Zsigmond Általános Iskola énekkara
Széchenyi István Gimnázium Vegyeskara
Viadana Kamarakórus
Dunaújvárosi Főiskola Női Kara /később Dunaújvárosi BonaVox Női Kar
Dunaújvárosi Vegyeskar
15 évvel ezelőtt így nézett ki egy zene világnapi rendezvény. Élményekkel, zenével, muzsikával EGYÜTT töltött percekkel. Azon pedig tényleg érdemes elgondolkozni, hogy most miért nincs ilyen pezsgő zenei élet városunkban…

Kurucz Gergely / castellum.do – Hogy itt is lesz-e muzsika?

Hogy a jövőben lesz-e arra nehéz válaszolni, 2001-ben pedig biztosan volt. Bakai Katalin videóarchívumának köszönhetően kicsit részesei lehetünk a koncertnek, csendüljön hát fel az Ünnepi kánon, majd a Viadana Kamarakórus ünnepi műsora

Zenei Világnapi koncert  – Evangélikus templom, Dunaújváros

közös mű: Daróci Bárdos Tamás: Ünnepi kánon

Viadana Kamarakórus műsora:
Waelrant: Hard by a fountain
Banchieri: Il Zapaione
Dowland: Come, heavy sleep
Monteverdi: A’un giro sol
Jannequin: La bataille

Dunaujvaros
Az oldal HTTP-sütiket használ a jobb működésért. View more
Cookies settings
Rendben
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

http://dunaujvarosmesel.hu

Melyek azok a személyes adatok, amiket gyűjtünk és milyen céllal gyűjtjük ezeket

Hozzászólások

Hozzászólás beküldésekor a hozzászólási űrlapban megadottakon kívül begyűjtésre kerül a hozzászóló IP címe és a böngészőazonosító karakterlánc a kéretlen tartalmak kiszűrése céljából. A weboldal külső, DISQUS hozzászólás rendszert használja.

Más honlapokról származó beágyazott tartalmak

A honlapon elérhető bejegyzések külső forrásból származó beágyazott tartalmakat (pl. videók, képek, cikkek stb.) használhatnak. A külső forrásból származó beágyazott tartalmak pontosan úgy viselkednek, mintha meglátogattunk volna egy másik honlapot. Ezek a webhelyek lehetséges, hogy adatot gyűjtenek a látogatókról, sütiket vagy harmadik féltől származó követőkódot használnak, figyelik a beágyazott tartalommal kapcsolatos felhasználói viselkedést, ha rendelkezünk felhasználói fiókkal és be vagyunk jelentkezve az oldalra.

Felhasználói adatok

Felhasználói személyes adatokat az oldal nem gyűjt. A külső hozzászólás rendszerben pedig a felhasználó saját maga rendelkezik a megadott információkkal. Erről a szolgáltatásról bővebben:

https://disqus.com/

A látogatók által beküldött hozzászólásokat automatikus spamszűrő szolgáltatás ellenőrizheti. Ha hozzászólunk, a hozzászólás és annak metaadatai nem meghatározható ideig a rendszerben maradnak. Ennek célja, hogy az összes ezt követő bármely hozzászólás általunk megismertté és jóváhagyottá váljon, azaz ne kerüljön fel a moderálandó hozzászólások listájára.

Kapcsolati adatok

Az oldallal kapcsolatosan az Impresszum oldalon tehetnek fel kérdéseket egy tetszőleges névvel, és egy email címmel, amennyiben választ is kérnek. Ezeket az adatokat a rendszer nem tárolja, csak továbbítja.

Save settings
Cookies settings